برگزیدگان جشنواره آرته ایتالیا

با سلام به دوستداران دیزاینو

در جشنواره آرته امسال ایتالیا (( ایکی )) توانست برگزیده شود . ایکی یک انیمیشن می باشد و جشنواره آرته ایتالیا این انیمیشن را به عنوان انیمیشن برتر برگزید .

انیمیشن مد نظر را یک ایرانی به نام پرستو کاردگر تولید کرده است که در بخش انیمیشن این جشنواره توانست برترین انیمیشن را به خود اختصاص دهد .

جشنواره ایکی در واقع جشنواره ای است که از هنرهای مختلف سینما دعوت بعمل می آورد و برترین کارهای گرافیکی را در بخش های مختلف که مربوط به سینما است را انتخاب می کند . این جشنواره هر ساله بین 11 تا 14 اکتبر برپا می شود .

هدف این جشنواره این است که یک پل ارتباطی بین سینما و هنر را ایجاد کند و توانسته از سال 2001 فعالیت خود را تداوم ببخشد . در این سالها این جشنواره بین دو شهر برگامو و میلان ایتالیا برگزار شده است .

به جز انیمیشن پرستو کاردگر فیلم پویا راضی به اسم نویز نیز نامزد دریافت جوایز این جشنواره بود .

داستانی که پرستو کاردگر برای انیمیشن خود تدارک دیده به این صورت است که یک شهر را تصور کنید که مردمان این شهر دارای سرهایی مانند مکعب روبیک هستند که همه حل شده هستند و فقط یک پسرکی در این شهر است که مکعب روبیکش حل نشده رها یافته است .

این انیمیشن علاوه بر جشنواره آرته ایتالیا در دیگر جشنواره های داخلی و خارجی توانسته نامزد بهترین انیمیشن برگزیده شود که این جشنواره ها بدین گونه هستند  : نهمین دوسالانه بین المللی انیمیشن تهران ، جشنواره short to the point رومانی ، جشنواره سیاتل آمریکا ، جشنواره بین المللی دانشجویی (( گولد ریل )) دانشگاه کارولینای شمالی و همچنین برگزیده کارگردانی فیلم کوتاه جشنواره bollywood int’s film festival ایالات متحده آمریکا .

انیمیشن ایکی نخستین کاری است که سرکارخانم پرستو کاردگر توانسته است به صورت کار مستقل در آن جوایز جشنواره های مختلف را کسب نماید و گروه دیزاینو به نوبه خود به این بانوی هنرمند  تبریک عرض می نماید .

 

 

گروه طراحی گرافیک آنلاین و چاپ دیزاینو