تاریخچه طراحی بازی های کامپیوتری

تاریخچه طراحی بازی های کامپیوتری

طراحان بازی به عنوان شاخه ای برجسته از توسعه بازی در دهه ۱۹۷۰ پس از موفقیت بزرگ بازی های ویدئویی،همانطور که امروز آنها را می شناختیم، با طراحی بخش عمده ای از محتوا برای بازی، از جمله قوانین، داستان، شخصیت ها و تجدید نظر کلی، تعهد داشتند. امروزه طراحی بازی یک صنعت چند میلیون دلاری است که تنها انتظار می رود که به عنوان پیشرفت تکنولوژی بزرگتر شود. نگاهی به جدول زمان بندی زیر می بینید که چگونه صنعت طی سال ها تکامل یافته و گسترش یافته است.

۱۹۵۲- ویلی هگینبثام آنچه که معمولا به عنوان “اولین بازی ویدئویی” نامیده می شود ایجاد می کند. مانند تنیس روی میز، این بازی ۲ نفره را در یک اسیلوسکوپ بازی کرد.


۱۹۶۱-  دانشجوی MIT، استیو راسل، اولین بازی تعاملی، فضاپیما، در رایانه های اصلی را ایجاد می کند.
۱۹۷۱-  فضای کامپیوتری، توسعه یافته توسط نولان بوشنل و تد دبنی (بنیانگذاران آتاری)، اولین بازی ویدیویی منتشر شد. اگر چه فورا محبوب بود،امابسیاری از مردم این بازی را بسیار دشوار یافتند.


۱۹۷۲ – شناخت پتانسیل بازی های ویدئویی، Magnavox منتشر Odyssey، اولین سیستم ویدئویی خانگی خانه. مهمترین نکته این است که آتاری به عنوان رهبر در صنعت بازی های ویدئویی تاسیس شده است و به سرعت شناخته می شود. اولین بازی منتشر شده خود، Pong، به شدت موفقیت آمیز بود و به زودی به عنوان نسخه خانگی در دسترس قرار گرفت.
۱۹۷۴ – استیو جابز، یکی از تکنسین های Atari و بعدا یک خالق هیئت مدیره، یک ایده را برای موسسات Atari برای یک سیستم کامپیوتری شخصی ارائه کرد. از آنجا که بودجه در سایر پروژه ها گره خورده بود، بوشنل سرمایه گذار، سرمایه گذاری را به جابز برای کمک مالی اختصاص داد. البته این کامپیوتر شخصی بود که اپل بود.۱۹۷۵ – اولین بازی کامپیوتری به بازار عرضه می شود. Gunfight از ریزپردازنده به جای مدارهای سخت افزاری استفاده کرد.
۱۹۷۷ – خرده فروشی در ۲۴۹٫۹۵ دلار، که در آن زمان یک بخش بزرگ پولی است، کنسول بازی Atari 2600 منتشر شد.
۱۹۷۸ – اضافه شدن سطح دیگری از رقابت و تجدید نظر به بازی های ویدئویی، Invaders فضایی بازی ها را به عنوان اولین بازی برای پیگیری و نمایش نمرات بالای بازی. به زودی بعد از آن بازی سیارک ها آن را یک گام بیشتر برد و اجازه می دهد تا با نام مستعار سه حرف با نمرات بالا ذخیره شود.
۱۹۸۰ – اولین بازی ۳D، Battlezone ایجاد شده است. این بازی چشم دولت ایالات متحده را دید، که بعدا آن را برای تمرینات آموزشی تغییر داد. با توجه به پیچیدگی پیشروی در بازی ها، شرکت ها شروع به تشکیل تیم هایی می کنند تا به طور خاص طراحی بازی کنند. طراحان بازی و برنامه نویسان بازی به زودی تبدیل به کارهای جداگانه و متمایز شدند.
۱۹۸۱ – صنعت بازی با اولین اولین دوره اختصاصی بازی های الکترونیکی، ثابت می کند.
۱۹۸۵ – توسعه یافته توسط یک برنامه نویس روسی، تتریس برای بازی ها، کنسول های بازی ویدئویی، و همچنین کامپیوتر های خانگی منتشر می شود.
۱۹۸۹ – بازی پسران، دستگاه های بازی دست ساز ساخته شده توسط نینتندو، به بازار بسیار سودمند است. در سال بعد، Sega کنسول بازی Genesis را منتشر می کند.


۱۹۹۴ – مدیریت نرم افزار سرگرمی به دلیل نگرانی در مورد خشونت در بازی ها و تاکتیک های بازاریابی استفاده شده است. در حال حاضر بازی ها یک امتیاز نمایش داده شده بر روی بسته بندی دریافت می کنند.
سال ۱۹۹۵ – سونی PlayStation را در ایالات متحده منتشر کرد. تا سال ۱۹۹۷، ۲۰ میلیون دستگاه فروخته شد.


۱۹۹۶ – Arcades تمرکز خود را از بازی های ویدئویی سنتی به بازی های محبوب فیزیکی سواری مانند اسکی و مسابقه ماشین یا دوچرخه سواری تغییر می دهد.
۱۹۹۸ – Sega Dreamcast منتشر شد، یکی از آخرین تلاش های Sega برای ماندن در بازار است.


۲۰۰۰ – PlayStation 2 سونی منتشر شد. ۵۰۰،۰۰۰ واحد اولیه فورا به قیمت ۳۰۰ دلار فروخته می شود. در همان سال، The Sims از Myst به عنوان بهترین بازی فروش PC پیشی می گیرد. طراحان بازی در حال حاضر در تیم هایی از ده ها کار می کنند تا سریعا بازی های پیچیده ای را که فروخته می شوند ایجاد کنند.
۲۰۰۱ – سیستم های بازی نسل بعدی معرفی شدند. مایکروسافت Xbox و Nintendo GameCube نه تنها برای کاربر تعاملی تر هستند، بلکه آسان تر برای توسعه بازی ها نیز هست. بلافاصله پس از انتشار این محصولات، Sega اعلام کرد که دیگر سخت افزار تولید نخواهد کرد.
۲۰۰۴ – Nintendo DS به عنوان یک سیستم قابل حمل هدفمند منتشر شده است. سونی پس از سال ها با نسخه قابل حمل خود، سونی PSP را دنبال می کند.


۲۰۰۶ – Wii Nintendo Wii بازار را با سیستم کنترل کننده خود تغییر می دهد، طراحی شده برای تقلید از حرکات جسمانی واقعی مانند چرخش یک رکت تنیس یا پرتاب توپ بولینگ. در همان سال، پلی استیشن ۳ به عنوان کنسول پیچیده (و گران) منتشر شد.


۲۰۰۷ – اپل آیفون را منتشر می کند، ایجاد یک دستگاه کاملا جدید که در آن بازی بازی است.
۲۰۰۸ – فروشگاه App معرفی شده است. با مجموعه ای از ویژگی های متنوع، بازی ها به سرعت تبدیل به محبوب ترین و سودآور ترین “برنامه ها”. طراحی و توسعه بازی برای برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند می شود تو رفتگی در دیواره بزرگ است. Nintendo در یک تلاش موفق برای به دست آوردن مردم در تمام سنین درگیر و هیجان زده در مورد Wii، بازی Wii Fit را منتشر می کند. در سال آینده، Wii Sports از Super Mario Bros به عنوان بازی ویدیویی پرفروش با بیش از ۴۰ میلیون نسخه فروخته می شود.


۲۰۱۱ – پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۱۶ ۳۰٪ بیشتر رشد کند، صنعت بازی تولید بیش از ۱۸ میلیارد دلار در سال تولید می کند. کالج ها و درجه ها به طور خاص برای طراحی و تولید بازی به طور فزاینده ای پیشرفته و محبوب می شوند. اطلاعات در مورد درجه های طراحی بازی با استفاده از فرم در این صفحه دریافت کنید. نمایندگان مدرسه شما را از طریق فرایند راهنمایی می کنند و به هر سوالی که ممکن است درباره برنامه های مختلفی که در دسترس شما هستند کمک کند تا درجه بازی طراحی خود را کسب کنید.

صنعت بازی های الکترونیکی یکی از بزرگترین صنایع است. هنگامی که ما از حرفه ای در صنعت بازی های الکترونیکی فکر می کنیم، ما عموما در مورد بازی توسعه دهنده بازی فکر می کنیم. همیشه شغل های بیشتری وجود دارد، زیرا محبوبیت این صنعت روز به روز در حال رشد است. صنعت همچنان به سرعت رشد می کند. درآمد این صنعت از درآمد سالانه  هالیوود پیشی گرفته است.

در طول زمان، تماشاگران برای بازی های الکترونیکی افزایش یافته اند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، محتویات بازی های الکترونیکی تغییر کرده است و جذب بازیکنان بیشتر شده است. مخاطبان نه تنها بچه ها بلکه بزرگسالان نیز هستند. به همین ترتیب، بازی های الكترونیكی نه تنها برای مردان، بلكه زنان نیز به همین ترتیب علاقه مند هستند.

پیشرفت در تکنولوژی، توسعه دهندگان بازی را ابزارهایی می کنند که می توانند داستان های جالب و شخصیت هایی را که از لحاظ احساسی قابل اعتماد هستند ایجاد کنند. کار کردن به عنوان یک توسعه دهنده برای بازی های الکترونیکی چالش برانگیز و همچنین پاداش است. توسعه دهندگان باید ابتکاری و تخیلی داشته باشند تا بتوانند هر بار تجربه جدیدی را برای بازی ایجاد کنند. فرصت های شغلی زیادی در صنعت بازی های الکترونیکی وجود دارد. این صنعت جبران خسارت و بسته های عالی را به پاداش کارمندان می دهد. برای ساخت بهترین بازی ها، نیاز به ابزار نوآورانه، فن آوری ها و امکانات وجود دارد. تیم توسعه ی بازی بیش از یک گروه از هنرمندان و برنامه نویسان است. تیم باید بازاریابی، توسعه محصول، روابط عمومی و خرده فروشی را مدیریت کند. صنعت بازی های الکترونیکی در هر لحظه با پیشرفت تکنولوژی در حال تغییر است. راه های مختلفی وجود دارد که بخشی از این صنعت باشد. نیاز به مشاوران خلاق، کارشناسان بازاریابی، آزمایشکنندگان و توسعه دهندگان وجود دارد. صنعت بازی های الکترونیکی الکترونیکی دارای یک بسته حقوق و دستمزد خوب برای ارائه است. در سال ۲۰۱۲، متوسط ​​توسعه دهندگان مبتنی بر ایالات متحده ۸۴،۳۳۷ دلار بوده که از سال ۲۰۱۱ به حدود ۳،۱۰۰ افزایش یافته است. آمار نشان داد که ۶۴ درصد توسعه دهندگان در مقایسه با سال قبل افزایش یافته اند، ۲۹ درصد آن ها مشابه و تنها ۷ درصد آن ها را انجام داده اند پول کمتر از سال قبل ساخته شده است. به طور مشابه، توسعه دهندگان مبتنی بر کانادا نیز حقوق و دستمزد کمتر از سال قبل را پرداخت کرده اند و توسعه دهندگان اروپایی در اطراف یکسان هستند.

بهترین بخش بازی های صنایع الکترونیک این است که در آن خلاقیت زیادی وجود دارد که باعث می شود کارکنان کار خود را دوست داشته باشند. تعدادی از فرصت ها برای توسعه دهندگان بازی ها به طور مشخص افزایش یافته است. این فرصت ها در سطح مستقل، فردی و تیمی است. برای اینکه بخشی از مسابقه باشد، توسعه دهندگان بازی باید در هر نقطه ای از زمان، بر روی یک پروژه شخصی کار کنند.

از Pac-Man به Pokémon Go: نقش یک طراح بازی ویدیویی

ما عاشق بازی های ویدئویی هستیم زیرا ما را از واقعیت خود خارج می کند و ما را در یک تجربه جذاب غوطه ور می کند.

این که آیا شما در حین یک تفنگ در حین جنگ میان ستاره ای در هالو جنگیدید، آیا یک مزرعه و توسعه محصول خود را در Farmville مدیریت می کنید، یا گیم پلی خود را در تتریس کنترل می کنید، فرار از بازی برای همه وجود دارد. از بازی های کنسول به گوشی های هوشمند، صنعت بازی های ویدئویی به طور مداوم در حال پیشرفت است تا نیاز مخاطبان جدید را برآورده کند.

ما فقط قادر به بازی کردن بازی های ویدئویی در یک کاباره بازی یا یک سیستم کنسول خانگی هستیم. اما امروز، گیمرها تقریبا در همه انواع دستگاهها، از جمله دسکتاپ، تبلت، گوشی هوشمند و کنسول دستی مشغول به کار هستند. و بر خلاف افکار عمومی، این یک سرگرمی جنسیتی نیست. بیش از ۵۰ درصد از گیمرها زن هستند و درصد زیادی از حرفه ای ها در صنعت را نمایندگی می کنند. بر اساس نظرسنجی ۲۰۱۵ توسط انجمن بین المللی بازی های توسعه دهندگان، تعدادی از توسعه دهندگان بازی های ویدئویی زن در هفت سال گذشته، از ۱۱ درصد در سال ۲۰۰۹ به حدود ۲۱ درصد در حال حاضر دو برابر شده است.

جای تعجب نیست که موقعیت طراح ویدیو بازی لیستی از Best Jobs در CNN را در آمریکا ایجاد کرده است. در واقع، طبق گفته fastcompany.com، صنعت بازی های ویدئویی تا سال ۲۰۱۷ به ۸۲ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این به مشاغل هیجان انگیز و پویا در صنعت بازی های ویدئویی تبدیل می شود.

طراحان بازی ویدیویی مشتاق باید تمام جنبه های تولید بازی های ویدئویی را یاد بگیرند. طراحان بازی سازندگان گیم پلی اصلی بازی هستند. کار آنها باید یکپارچه به تمام جنبه های یک بازی، از شخصیت ها، توطئه ها و داستان ها به شیوه هایی که بازیکنان با بازی تعامل دارند، ترکیب شوند. طراحان بازی های ویدئویی اغلب با کاغذ، مداد، تخته سفید و تجهیزات دیگر از بازی های دیگر برای بازی کردن از اهداف و مکانیک بازی تجربه می کنند. آنها (به تنهایی یا با یک تیم بزرگتر) نسخه های دیجیتالی آنالوگ و ساده را برای درک اینکه چگونه بازی می کنند و تعادل بازی را ایجاد می کنند، ایجاد می کنند. در طول راه، آنها یک سند طراحی بازی ایجاد می کنند که جزئیات هسته بازی، مکانیک گیم پلی و موارد دیگر را مشخص می کند. این مرحله ابتدایی توسعه به زودی رشد می کند و شامل تیم های فنی و هنری می شود که همکاری می کنند تا بازی کامل را توسعه دهند.

موسسه فن آوری روچستر آموزش بیش از یک دهه را طراحی و توسعه بازی های ویدئویی کرده است و برنامه کارشناسی آن در «مدارس عالی برای طراحی بازی های ویدئویی در سال ۲۰۱۶» رتبه بندی شده است. فارغ التحصیلان ما در شرکت های بازی ویدیویی پیشرو شرکت کرده اند از جمله بازی های آمازون، اپل، Bungie استودیو، Blizzard سرگرمی، حماسه بازی، گوگل، Konami بازی شرکت، مایکروسافت، بازی Rockstar، سرگرمی سونی کامپیوتر، Valve شرکت، و والت دیسنی تعاملی.

اعضای هیات علمی RIT در حال حاضر دانش خود را در مورد طراحی و توسعه بازی های ویدئویی به EdX از طریق پنج پیشنهاد در طراحی بازی ویدیویی XSeries ارائه می دهند. هیات علمی RIT به تاریخ صنعت بازی وارد ریشه های خود خواهد شد. این مجموعه به شما در روند طراحی و توسعه بازی های ویدئویی آموزش می دهد و شما را به طراحان، برنامه نویسان، مهندسین ویدئو، نویسندگان، طراحان صدا، هنرمندان و تصویرگران در صنعت بازی طراحی معرفی می کند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه دارایی های مختلف یک بازی ویدئویی برای ایجاد بازی ها جمع آوری می شود و شما در معرض تفکر الگوریتمی و حل مسئله است که برنامه نویسان به روند می رسند.

XSeries با تاریخچه بازی های ویدیویی آغاز می شود، یک دوره پنج هفته ای در زمینه بازی های ویدئویی و پیشرفت آنها از طریق آنالوگ به دیجیتال. اگر می خواهید یک طراح بازی موفق باشید، باید تاریخچه ی بازی را شروع کنید. این دوره به شما یک مرور کلی از گیم پلی در سراسر قرن ها می دهد و از دسترسی بی نظیر به دانش کارشناسان کارکنان موزه ملی قوی ملی و مصنوعات بازی گسترده در مجموعه خود بهره مند خواهید شد.

به عنوان یکی از بزرگترین موزه های تاریخ در ایالات متحده، The Strong مجموعه جامع ترین مجموعه ای از مواد تاریخی مربوط به بازی را در جهان قرار می دهد. Strong همچنین به مرکز بین المللی تاریخ بازی های الکترونیکی، تالار مشاهیر بازی های ویدئویی جهانی و آرشیو ها و کتابخانه های گسترده ای از بازی ها، بازی ها و طراحی بازی ها می پردازد.

دوره بازی طراحی ویدیو بازی با تاریخ اولیه بازی ها و تجربه مستقیم ترین گیم پلی بازی آغاز می شود: کارت، تاس و بازی های تخته ای. از آنجا، شما در مورد تاریخ اولیه صنعت آنالوگ و بازی های اولیه ی رایانه ای یاد خواهید گرفت که شما راه خود را به بازی های روز مدرن با اولین کنسول های خانگی و بازی های بازی، و بعد، بازی آنلاین، کار می کنید. JP Dyson، مدیر مرکز بین المللی تاریخ بازی های الکترونیکی، و استیون جیکوبز، استاد، RIT و مدیر آزمایشگاه سواد تکنولوژیکی، شما را از جاده تعاملی و جذاب که منجر به طراحی بازی های ویدئویی مدرن می شود.

درست مانند برنامه های کاربردی، بازی ها به مرورگر نیز احتیاج خواهند شد. به منظور درک نیروهایی که این انتقال را انجام می دهند، ما باید بدانیم که چه چیزی باعث می شود اینترنت، مرورگرها و وب سایت ها در وهله اول موفقیت آمیز باشد، و چرا در زمینه بازیها مناسب است.

تاریخ بیت

همیشه یک دلیل وجود دارد که چرا روند در طول زمان رشد می کند و از بین می رود. این بیشتر از هیجان و بعد خستگی است. در ابتدا، تمام برنامه ها برای اولین بار از رایانه های فرمت توسعه یافته بودند، زیرا در آن زمان هیچ فردی نمی توانست از کامپیوتر بخواهد. سپس PC همراه شد و همه چیز برای آن پلتفرم بازنویسی شد. اخیرا سرعت اینترنت، سخت افزار و مرورگرها به اندازه کافی سریع بوده و برنامه های کاربردی که در دفتر استفاده می شود را اجرا می کنند تا موج جدیدی از مهاجرت برنامه، به ابر باز گردد. در مورد Microsoft Office Online فکر کنید. پیشرفت در سطح سخت افزار موجب ایجاد روند پیشرفت در بالای آن خواهد شد.
تقصیر

هنگامی که یک تکنولوژی جدید به وجود می آید، مردم تمایل دارند تا تنها بر روی نواحی تمرکز کنند و استدلال کنند که فناوری جدید هرگز به همان اندازه قدیمی نیست. سوال معقول این است که چه نزدیكی ها چه می كنند و چه می كنند و چه فناوری جدید به من اجازه می دهد و من بتوانم با نابودی زندگی كنم. تغییر دشوار است، بنابراین مردم تمایل دارند که به تکنولوژی قدیمی برسند. مشتریان جدید که برای اولین بار در معرض محصولات رقابت قرار می گیرند، فناوری قدیمی و جدید را به طور عینی ارزیابی می کنند و سپس تصمیم می گیرند.

مردم تمایل دارند که اصولی را که موجب شده است با شرایط فعلی این روند رو به رو شوند، گیج می کند. آنها می گویند: بله، اما در حال حاضر X نمی تواند کاری انجام دهد که می تواند بکند. یک مجموعه از ویژگی ها برای ایجاد یک برنامه، سرویس یا بازی محبوب استفاده شده است، مجموعه ای متفاوت از ویژگی های یک محصول متفاوت را تولید می کند. محصول جدید نباید در هر جهت برتر باشد تا بتواند موفق شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *