طراحی گرافیک چیست ؟

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک، همچنین به عنوان طراحی ارتباطی شناخته شده است، هنر و تمرین برنامه ریزی و طراحی ایده ها و تجربیات با محتوای بصری و متنی است. شکل آن می تواند فیزیکی یا مجازی باشد و می تواند شامل تصاویر، کلمات یا گرافیک باشد.  این کار می تواند در هر مقیاس، از طراحی یک تمبر پستی به یک سیستم علامت های پستی انجام شود. یا می تواند برای تعدادی از افراد در نظر گرفته شود، مانند یک کتاب محدود یا نمایشگاه، یا می تواند توسط میلیون ها نفر دیده شود، همانند محتوای دیجیتالی و فیزیکی مرتبط بین یک سازمان بین المللی. همچنین می تواند برای هر هدف، چه تجاری، آموزشی، فرهنگی، یا سیاسی باشد.

طراحان : نوع ، فرم و تصویر را در پوسترها، آگهی ها، بسته ها و سایر موارد چاپی، و همچنین تجسم اطلاعات و گرافیک برای روزنامه ها و مجلات، ترتیب می دهند.

این نوع طراحی اغلب با تصویر اشتباه گرفته می شود، اما در حالی که یک تصویرگر در پاسخ به یک ایده ، نقشی ایجاد یا ترسیم می کند، طراح : تصویر ها، عکس ها و … را برای ارتباط یک ایده ترکیب می کند. یکی از راه های درک این موضوع این است که تفاوت بین مبلمان ساز و طراح داخلی را در نظر بگیرید. یکی فقط برای طراحی مبل، در حالی که دیگری فکر می کند در مورد اینکه چگونه همه اشیاء و سطوح یک اتاق در زوایای مختلف زیبایی خاصی به منزل دهد ( به طور مثال : مبل کجا قرار بگیره بهتره ؟ یا تلویزیون کجا باشه و … ). طراحان خوب اغلب طراحان توانایی و بالعکس هستند، و این باعث می شود که تمایز میان دو شیوه متفاوت باشد.

طراحی گرافیک هنر با هدف است. این شامل طرح خلاقانه و منظم برای حل مشکل یا دستیابی به اهداف خاص با استفاده از تصاویر، نمادها و یا حتی کلمات است. این ارتباط بصری و بیان زیبایی از مفاهیم و ایده ها با استفاده از عناصر گرافیکی و ابزارهای مختلف است.

عناصر طراحی گرافیک

طراحی گرافیک می تواند از طرح های مبتنی بر تصویر شامل عکس ها، تصاویر، آرم ها و نمادها، طرح های مبتنی بر نوع یا ترکیبی از هر دو تکنیک استفاده کند. این طرح ها می توانند ترکیبی از عناصر زیر را شامل شوند.

خطوط: راست، منحنی، موجی، ضخیم، نازک – زمانی که به خطوط می آید، امکانات بی حد و حصر هستند. خطوط اجازه می دهد طراحان فضا یا محتوای جداگانه را در یک طرح تقسیم کنند. آنها همچنین می توانند برای هدایت چشم بیننده مورد استفاده قرار گیرند یا عناصر دیگر از یک مسیر استراتژیک برای قابلیت یافتن بیشتر استفاده کنند تا بیننده را به آسانی از نقطه A به نقطه B ببرند.

اشکال: اشکال روش های مختلفی را برای پر کردن فضاهای خلاقانه، برای پشتیبانی از متن و سایر اشکال محتوا ارائه می دهد و طراحی را متعادل می کند. اشکال را می توان از هیچ چیز ایجاد کرد، با استفاده از فضای سفید برای ارائه ساختار طراحی و وضوح.

رنگ: رنگ یا عدم رنگ، عنصر مهمی از هر طراحی است. با درک درستی از نظریه رنگ، طراحان می توانند به طور شگفت انگیزی بر یک طراحی و یک نام تجاری تاثیر بگذارند، یکپارچه سازی رنگ با شجاعت و یا با ظرافت درخشان.

نوع: نوع می تواند یک پیام را از متن ساده به یک اثر هنری تبدیل کند. فونت های مختلف، همراه با هماهنگی های سفارشی، فاصله، اندازه و رنگ، می توانند قدرت را به نقطه ای که شما در حال برقراری ارتباط با جهان هستید، اضافه کنید.

بافت: حتی یک تبلیغات صاف و براق می تواند به نظر با بافت ملموس باشد. این یک حسگر سطح لمسی را از طریق ظاهر بصری آن به ارمغان می آورد و عمق بیشتری را با انتخاب کاغذ و مواد مناسب افزایش می دهد.

ابزار طراحی گرافیک

طراحان حرفه ای دارای یک ذهن خلاق با تمایل هنری، و خیلی بیشتر. مهارت های مشاهده ی ذهنی و تفکر تحلیلی ابزار ضروری برای طراحی گرافیک هستند، طراحان روش های مختلفی را برای ترکیب هنر و فن آوری برای برقراری ارتباط یک پیام خاص و ایجاد بصری چشمگیر استفاده می کنند.

Sketchpads: ابزار سنتی مورد استفاده برای طراحی ایده ها؛ این سریعترین راه برای رفع طرح های خشن است که طراحان می توانند با استفاده از ابزارها و فن آوری های دیگر توسعه بیشتری داشته باشند.

کامپیوترها: در حال حاضر رایانه در مکان مناسب هر کیت ابزار طراح قرار دارد. سخت افزار مانند تبلتها، طراحان را قادر میسازد تا آزادی خلاق خود را گسترش داده و احساس کنند که این طرح را احساس میکنند.

نرم افزار: فناوری درهای جدیدی را برای تحقق چشم انداز خلاق به ارمغان آورده است. نرم افزار های تخصصی مانند Illustrator و Photoshop می توانند برای ایجاد تصاویر، افزایش عکس ها، ترسیم متن و هماهنگ کردن تمامی قطعات در طرح های باور نکردنی کمک کنند.

طراحی گرافیک با استفاده از آرم های تجاری چشمگیر، بروشورها، خبرنامه های با تاثیر و پوسترهای خیره کننده بصری با نام تجاری و پیام خود ، ارتباط برقرار می کند.

در زیر چند نمونه از نمونه طراحی های ما را مشاهده میکنید .

 

[su_divider divider_color=”#e7e7e7″ size=”4″]

نمونه کارت ویزیت

 

 

 

 

 

[su_divider divider_color=”#e7e7e7″ size=”4″]

نمونه طراحی های بروشور

 

[su_divider divider_color=”#e7e7e7″ size=”4″]

نمونه طراحی های کاتالوگ

 

[su_divider divider_color=”#e7e7e7″ size=”4″]

نمونه طراحی های ساک دستی

 

 

[su_divider divider_color=”#e7e7e7″ size=”4″]

نمونه طراحی های سربرگ

 

 

 

 

[su_button url=”http://designoo.ir/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/” background=”#ef2d81″ size=”7″ radius=”20″ icon=”icon: shopping-cart”]سفارش طراحی گرافیک[/su_button]

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *