مفهوم چاپ و چاپ کردن

با سلام به دوستداران دیزاینو

دراین مقاله می خواهیم از مفهوم چاپ برای شما صحبت کنیم .

 

به تصاویر ، نقوش و مطالبی که در اثر فشار به روی سطوحی مانند کاغذ ، پارچه ، فلز و غیره انتقال داده شده باشند چاپ می گویند .

 

 

معمولا هر نوع محصول تولیدی را بر اساس یک عامل دسته بندی می کنند . برای مثال چینی آلات ، شامل تمامی تولیداتی است که ماده ی اولیه آنها از چینی است و یا منسوجات شامل تمامی تولیداتی است که از روش بافندگی در ساخت آنها استفاده شده است . به همین ترتیب ، محصولات چاپی نیز به گروهی از محصولات گفته می شود که نسبت به روش تولید آنها ، یعنی چاپ ، گروه بندی شده اند . به عبارت دیگر ، در تمامی تولیدات چاپی که به این نام شناخته می شوند روش تولید مشترک است .

چاپ کردن شامل انواع روشهایی است که در آنها با استفاده از نیروی فشار ، اطلاعات مورد نظر از روی فرم ( نسخه حامل اطلاعات مورد نظر ) به روی سطوحی مانند کاغذ ، پارچه و غیره ، انتقال داده شود .

 

 

اگرچه این انتقال اطلاعات به شکل های گوناگون ، از جمله چاپ خطوط بریل برای نابینایان امکان پذیر می باشد ، ولی بخش اصلی و اعظم چاپ کردن همان انتقال مرکب بر اثر فشار به روی کاغذ می باشد .

 

 

ساده ترین و قدیمی ترین روش چاپ که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد روش استفاده از ابزار بسیار ساده ی مهر ( مانند مهرهای اداری و دفتر ) است . تعدادی از مهرهای چوبی که برای چاپ روی پارچه استفاده  میشود را نشان دهد .

 

 

امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد .

گروه طراحی گرافیک آنلاین و چاپ دیزاینو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *