انواع نمونه کار و موکاپ کاتالوگ

امیدوارم در مطالب زی بتوانیم شما را درباره چاپ و طراحی کاتالوگ آگاه تر سازیم.

طراحی و چاپ یک کاتالوگ برای بهتر دیده شدن تجارت بسیار مفید و واجب میباشد.با  داشتن یک کاتالوگ به راحتی میتوانید نوع صنف کاری خود را بازتاب دهید. نوع چاپ و نوع طراحی کاتالوگ بسیار مهم است که به چه صورت انجام بگیرد که ببینده وقتی آن را باز می کند به ورق زدن و نگاه کردن کاتالوگ ادامه بدهد.

کاتالوگ ها در ابعاد مختلف قابلیت چاپ و طراحی دارن و این بسته به نوع سفارش یا طراحی طراح دارد. بعد از چاپ  کاتالوگ صحافی میتواند به صورت منگنه ای و یا چسبی باشد.

صفحات کاتالوگ میتواند از ۶ صفحه به بالا چاپ شود. نکته قابل توجه در اینجا است که برگه های کاتالوگ همیشه زوج هستند یعنی کمتر از ۶ صفحه می شود یک برگ که پشت و رو آن چاپ شده است و یک تا می خورد به اغلب به این نوع کاتالوگ تک برگی میگویند که بازده مناسبی در تبلیغات با هزینه کمتر ایفا میکنند.

گرم کاغذ کاتالوگ بهتر است ۳۰۰ گرمی باشد تا جلو و رخ مناسبی به شکیل شدن کار بدهد . شاید افرادی باشند که برای هزینه کمتر از گرم کاغذ کم کنن و این کار اشتباه است زیرا زیبایی کاتالوگ های گرم بالا بسیار بالاتر است .. اما میتوان برای پرداخ هزینه کمتر در چاپ کاتالوگ جلد روی کاتالوگ را با گرم بالا و صفحات داخلی آن را با گرم پایین چاپ کرد.

در زیر برخی از نمونه های موکاپ شده کاتالوگ را میتوانید مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. آیدا گفت:

    با سپاس

  2. سامان گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *